Menü
Sosyal Medya
 1. Ana Sayfa
 2. Sıkça Sorulan Sorular
 • İndirim yapar mısınız?

  Web sitemizde bulunan ön rezervasyon formu aracılığı ile araç kiralamalarınız için rezervasyon yaptığınız takdirde tarafınıza özel indirim uygulanacaktır.

 • Rezervasyon yaptırdığım aracı kesinlikle alabiliyor muyum?

  Önceden ayırttığınız araç o tarihte müsait değilse bir üst segment araç aynı fiyattan verilecektir.

 • Havaalanına oto sizin tarafınızdan teslim ve geri iade edilebilir mi?

  Şirketimizin Adana Havalimanı iç ve dış hatlarda ofisleri bulunduğundan böyle bir gereksinim olmayacaktır.

 • Sözleşme doldurulurken neler gerekmekte?

  Ehliyet (yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport), adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depoziti de gösteren oto kopili sözleşmemizin bir nüshasını mutlaka isteyiniz.

 • Kaza halinde yerine araç gönderiyor musunuz?

  Standart fiyat uygulamalarımızda kaza halinde muadil araç göndermek zorunluluğundayız. Ancak özel fiyat talebinde bulunulan sözleşmelerde bu uygulamamız yoktur.

 • Araç arıza yaparsa kasko öder mi?

  Yurdumuzdaki tüm kasko şirketleri araçlarda oluşan mekanik arızaları karşılamamaktadır. Ancak kullanımdan kaynaklanmayan arızalar şirketimizin sorumluluğundadır. Müşterimizin hizmetine sunmuş olduğumuz araçta çıkabilecek bir arızada ofisimizle irtibat kurması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda müşterimizin o anda mali bir sorunla karşılaşmaması için ofislerimizdeki tecrübeli personeller tarafından yönlendirilmektedir.

 • Bir aracı en fazla ne kadar süre ile kiralayabilirim?

  Bu konuda herhangi bir sınırlamamız yoktur.

 • Araç parkınızda olmayan araçları da sağlayabiliyor musunuz?

  Yadel Rent a Car araç filosunda en çok talep gören modeller bulundurmaktadır. Uzun süredir otomobil kiralama sektöründe bulunan şirketimiz isteklerinize uyacak farklı araçları da en doğru yerlerden temin edebilmektedir. 4x4 jeep, pick-up, minibüs, panelvan, lüks otomobil vs. bize sormadan kiralamayın.

 • Aracı arkadaşlarım sürebilir mi?

  Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; (ek herhangi bir ücret alınmaz) ilave sürücü / sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve / veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

 • LCF sigortası nedir?

  LCF (Lastik - Cam - Far) kaza haricinde bu bölgelerde oluşan ve kaza raporu gerektirmeyen küçük hasarları (cam, far çatlağı, kaportadaki çizik vs.) karşılayan kasko dışı mecburi olmayan bir fondur. Günlük 5 Euro (kiralama başına en fazla 30 Euro) ekstra ödeyerek bu fondan yararlanabilirsiniz.

 • Neden depozito ödüyorum?

  LCF ve standart fiyat uygulaması dışındaki müşterilerimizden şirketimizin 200 Euro depozit almaktadır. (Alınan depozitler araç teslimatındaki kontrollerden sonra müşteriye iade edilmektedir.) Ancak rezervasyon yaptırmış olduğunuz ofisimizden depozit alınmaması talebi gelirse ödeme yapma zorunluluğunda değilsiniz.

 • Aracı istediğim şehirde iade edebilir miyim?

  Kiraladığınız aracı farklı bir şehirde teslim etmeniz gerekiyorsa 1 haftaya kadar kiralamalar için 130 Euro, daha uzun kiralamalarda 100 Euro tek yön ücret farkı uygulanır. Ofislerimizin dışındaki farklı şehirlerde teslimat yapmanız gerekiyorsa bu şehirler için geçerli olan fiyatlarımızı öğrenmek için ofislerimizi arayabilirsiniz.

 • Aracın bakımlı olduğu konusunda size güvenebilir miyim?

  Aracın kirada iken mekanik sorun çıkarması bizlere hem ekonomik hem de personel açısından ek yük getirmektedir. Bu nedenle araçlarımızın periyodik olarak tüm bakımları anlaşmalı servislerimiz tarafından takip edilmektedir.

 • Aracın deposunu full teslim ediyor musunuz?

  Araçlarımızın benzin deposunu sürekli dolu tutabilmek maalesef mümkün olamamaktadır. Bu nedenle aracın benzin durumu sözleşmeye kaydedilir ve dönüşte yaklaşık aynı miktar benzin iade etmeniz istenir.

 • Dizel veya LPG'li arabanız var mı?

  Dizel arabalar bazı benzin istasyonlarında bulunan kaçak ya da düşük kalite mazotlar nedeniyle büyük arızalar çıkarıp hem müşterimizi hem de bizleri gereksiz yere zor durumlarda bırakmaktadır. LPG'li araçlar da kullanım bilgi yetersizliğinden dolayı benzin-gaz değişimleri ve eksiklikleri nedeniyle zaman içerisinde benzin pompasının yanması ve arızaya sebep olmayan başka müşterinin mağdur olmasıyla sonuçlanmaktadır. Bu tip araçlar sadece şirket müşterilerimiz için uzun süreli filo kiralamalarına alınmakta olan araçlardır. Ayrıca Türkiye'de LPG'li otolar kapalı otoparklara alınmamaktadır.

 • Kiraladığım araç ile yurt dışına çıkabilir miyim?

  Bu maalesef mümkün değil.

 • Şoförlü araç kiralayabilir miyim?

  Tecrübeli şoförlerimizle şoförlü araç kiralama servisi vermekteyiz.

 • Yadel filo kiralama yapıyor mu?

  Evet. Yadel'dan uzun dönem araç kiralama yapabilirsiniz. Filo kiralamanın avantajları için lütfen sitemizin Filo kiralama bölümüne bakınız.

Hakkımızda
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam